Lobelia przylądkowa to roślina jednoroczna, która wywodzi się z Afryki Południowej gdzie rośnie na wyjątkowo wilgotnych łąkach. Inna równie popularna nazwa tej rośliny to stoiczka. Lobelię można spotkać w wielu odmianach, a wśród których wymienia się: Blue carpet (intensywnie niebieskie kwiaty), White lady (białe kwiaty), Arletka (jasno-niebieskie kwiaty). Lobelia przylądka idealnie pasuje zarówno jako dekoracja balkonu i altan.

Wysiew lobelii przylądkowej

  Wysiew nasion lobelii przylądkowej ma miejsce w lutym lub marcu. Nasiona należy koniecznie umiejscowić w doniczce z wilgotną ziemią, która powinna być zraszana a nie podlewana – aby nie wypłukiwać nasion.

Lobelia przylądkowa – uprawa

  Roślina potrzebuje słonecznych warunków oraz gleb piaszczysto-gliniastych, które są żyzne i przepuszczalne. Lobelia powinna mieć umiarkowanie wilgotne podłoże, a podczas kwitnienia warto nawozić ją nawozami wieloskładnikowymi. Tuż po przekwitnięciu należy lobelię przyciąć, tak aby mogła ponownie kwitnąć. Zobacz więcej na temat lobelia przylądkowa na portalu dom-i-wnetrze.pl.