Kaszmir jest z nami do wielu, wielu lat. Jest to tkanina, która raczej przypada większości do gustu. Jednak zastanawiamy się czy tkanina ta ma w ogóle jakieś wady? Przekonajmy się o tym.

Wysoki koszt produktu

Z wad kaszmirowych produktów wynika, że możemy jedynie zidentyfikować złożoność opieki nad nimi oraz także do tego wyjątkowo wysokie koszty. Wielu nabywców nie można czasami zrozumieć, dlaczego taki jest wysoki koszt produktu. Wszystko jest bardzo proste. Od dosłownie jednej kozy, uzyskać można nie więcej niż dwieście gram puchu rocznie, a po jego przetworzeniu ilość jest jeszcze o połowę mniejsza. Aby móc wyprodukować sweter kaszmirowy potrzebujemy wełny z około trzech zwierząt. Nie jest to mało. Niestety musimy także dodać, że puch jedynie się zbiera ręcznie. Wynika to z tradycji czesania, jak i także sortowania, która pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. 

Dlatego też nie ma co się dziwić, że sweter kaszmirowy swoje kosztuje.

Przewaga zalet

Musimy jednak wiedzieć, że kaszmir ma na pewno przewagę zalet. Jest trwały i kupując sweter z tego materiału będzie nam służył przez wiele, wiele lat. Nie ma zatem co narzekać na jego cenę, ponieważ przeliczając cenę przez liczbę lat, przez którą będzie nam służył, to i tak wyjdzie naprawdę spora okazja. Nie zastanawiajmy się dłużej, tylko inwestujmy w ubrania wykonane z kaszmiru. Dzięki temu będziemy czuć się komfortowo, a w naszej szafie zawisną naprawdę ubrania o wysokiej jakości. Naprawdę to się nam bardzo podoba. Świetna sprawa.