Domy z kontenerów to niezwykle szybki i przyjazny środowisku sposób na postawienie naszego upragnionego dachu nad głową.

Wobec stale zyskującego na popularkości wśród społeczeństwa ekologicznego trybu życia takie rozwiązanie budowlane  staje się wszechobecną alternatywą dla zakupu nowych mieszkań.

Nowoczesne domy z kontenerów mogą być konkurencyjną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa i nie ma nic wspólnego z barakami czy mieszkaniami tymczasowymi dla pracowników budowlanych.

Ich największymi zaletami są:

a) konkurencyjna cena – nie wchodząc w niuanse, postawienie, odpowiednie zabezpieczenie i urządzenie kontenera generuje znacznie niższe koszty aniżeli budowa domu albo zakup mieszkania;

b) szybkość realizacji – w praktyce istnieje możliwość złożenia zamówienia i odpowiedniego przetransportowania gotowego kontenera zaledwie w kilka tygodni i posadowienie go na utwardzonym gruncie w ciągu zaledwie jednego dnia. Niewątpliwie w porówaniu do czasochłonnej budowy tradycyjnego domu  lub oczekiwania na sfinalizowanie inwestycji deweloperskiej stanowi to nizwykle interesujące rozwiązanie.

c) możliwość przeniesienia naszego domu – korzystając z tego typu budownictwa w dowolnej chwili możemy przenieść nasz domek w inną ciekawszą okolicę.

d) komfortowe warunki mieszkaniowe – urządzając nasz kontener w wygodny i estetyczny sposób , bez wątpienia uraczymy się o wiele lepszymi warunkami mieszkaniowymi niż w starym budownictwie, gdzie zazwyczaj znajduje się wiele zaniedbanych mieszkań socjalnych i komunalnych.