Kabaret w naszym kraju to przede wszystkim kabareciarze płci męskiej. Dosłownie tylko kilka kobiet zasłynęło w tym świecie. Jedną z nich jest Adrianna Borek. Kobieta ta cieszy się sporą sympatią pośród wszystkich osób, które są fanami dobrego poczucia humoru. Dowiedzmy się nieco więcej o tej wspaniałej kobiecie, która potrafi nas rozbawić praktycznie do łez.

Najważniejsze informacje

Adrianna Borek pochodzi z uroczego Krosna. Urodziła się dokładnie 10 lipca 1982 roku. Za swoje występy kabaretowe udało jej się zdobyć wiele cennych nagród oraz także wyróżnień chociażby podczas festiwal kabaretowych. Otrzymała między innymi nagrody na festiwalach, które odbyły się na Śląsku w Dąbrowie Górniczej czy też w Zielonej Górze. Występowała także na Flying Mole Festiwal. Została za ten występ doceniona i zdobyła nagrodę za najlepszą żeńską rolę.

Jak się czuje w świecie zdominowanym przez mężczyzn?

Powiedzieliśmy już sobie, że świat kabaretowy to zdecydowanie świat męski. Jednak Adrianna Borek przyznaje, że wśród kolegów czuje się bardzo dobrze. Tłumaczy także, że kwestia ta, że w świecie kabaretowym przewyższają mężczyźni wynika głównie z macierzyństwa. Kobiety nie mogą oraz nią pozostawiać dziecka i ruszyć w trasę na kilka tygodniu.

Przyznaje, że zawsze wzorowała się osobiście Magdaleną Stużyńską. Publiczne występy Adriannie dodawały pewności siebie, jak i także jednocześnie wiary we własne możliwości.

Co ciekawe Adrianna Borek nie ogranicza się do występów w kabarecie. Na swoim koncie także ma rolę w filmowej komedii pod tytułem „Zamknięci w caluloidzie”. Grywa również w polskich teatrach.