Cieniowanie włosów to metoda na poprawę ich objętości i wizualne dodanie im charakterystycznego pazura. To dzięki temu typowi cięcia włosy – zarówno krótkie, jak i długie zyskają lekkość, wyrazistość i będą bardziej podatne na różne sposoby ich układania.

Komu pasują wycieniowane włosy do ramion?

Odpowiedź jest prostsza niż się wydaje: praktycznie każdemu! Styliści od cięcia i układania fryzur od lat podkreślają, że jest to jedna z najczęściej wybieranych i najlepiej pasujących do praktycznie każdego owalu twarzy fryzur. W przypadku osób, które mają włosy sięgające ramion lub opadające za nie, sprawdza się ona tym lepiej, że likwiduje efekt ich płaskości i sprawia, że optycznie jest ich po prostu więcej.

Co dają stylizacji wycieniowane włosy do ramion? Przede wszystkim objętość i lekkość. Włosy są pięknie uniesione u nasady, nie są oklapnięte i rzadziej się przetłuszczają. Takie cięcie dobrze wygląda zarówno w przypadku włosów prostych, jak i kręconych – w obu też przypadkach podkreśla je i sprawia, że wyglądają po prostu pięknie.

Przy pomocy takiego ścięcia można w prosty sposób zakryć też pewne mankamenty np. zbyt wysokie czoło, masywną szczękę, cofnięty podbródek.

Co ważne, z cieniowania włosów warto zrezygnować w naprawdę niewielu przypadkach. Gdy włosy są mocno zniszczone – wtedy cięcie warstwowe, jakie wykonuje się podczas cieniowania może je jeszcze bardziej osłabić. Druga rzecz: gdy lubi się nosić włosy mocno upięte. Poza w/w nie ma żadnych innych przeciwskazań do wykonania takiej fryzury.