Pochodząca z Łodzi Małgorzata Tomaszewska urodziła się w 1989 roku, w rodzinie o dużych tradycjach sportowych. Jest córką Jana Tomaszewskiego, który występował w polskiej reprezentacji piłki nożnej (na pozycji bramkarza) oraz Katarzyny Calińskiej, mistrzyni tenisa stołowego. Sama Małgorzata zawodowo związana jest z mediami: pracuje jako prezenterka telewizyjna i dziennikarka.

Małgorzata Tomaszewska w mediach

Zgodnie z rodzinnymi tradycjami wykształcenie dzisiejszej dziennikarki rozpoczęło się w LO Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, a później przeniosło na SWPS na wydział psychologii. Początkowo Tomaszewska pracowała w modelingu, a swój debiut telewizyjny miała w 2012 roku. To właśnie wtedy zaczęła prowadzić programy sportowe na antenie telewizji Sportklub. Później w ramach współpracy z Wirtualną Polską angażowała się także w program „Pudelek Show”.

Po otrzymaniu angażu na polsatowską pogodynkę, pracowała dla stacji do 2016 roku.
Brała udział w „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami”, prowadziła programy showbiznesowe w WP, współprowadziła imprezę sylwestrową 2016/2017. W Polsat News widzowie polubili ją w programie „Meteoria”, a w Telewizji Polskiej w magazynie „Czerwony dywan”.

W swojej dotychczasowej karierze Małgorzata Tomaszewska prowadziła też liczne imprezy, konkursy i wydarzenia dla TVP m.in. „Sylwester marzeń z Dwójką”, „The Voice of Poland”, „Wakacyjna Trasa Dwójki” czy „Dance, dance, dance”. Szersza publiczność pamięta również doskonale 18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla dzieci z 2020, który także współprowadziła Tomaszewska.