Jeśli chodzi o piwo, większość ludzi myśli o orzeźwiającym, zimnym lagerze lub owocowym i aromatycznym IPA. Ale dla niektórych im mocniejsze piwo, tym lepiej. A dla tych entuzjastów piwa jest kilka naparów, które wyróżniają się jako najsilniejsze na świecie.

Jednym z najbardziej znanych mocnych piw jest „The End of History” Brew Dog, który ma aż 110 dowodów. To piwo jest wytwarzane z pokrzywy i jagód jałowca i jest opisywane jako mające „pikantny i ziemisty” smak. Jest również niezwykle rzadki, ponieważ wyprodukowano tylko 11 butelek.

Kolejnym piwem, które znajduje się na tej liście, jest Schorschbock 57 firmy Schorschbräu, które ma zawartość alkoholu 57%. Ten niemiecki browar produkuje mocne piwa od ponad 20 lat, a Schorschbock 57 jest jednym z najpopularniejszych. To ciemne, słodowe piwo, o którym mówi się, że ma „bogaty, złożony smak”.

Po trzecie, Samuel Adams Utopias to piwo, które leżakuje do 24 lat w beczkach po sherry, porto i koniaku. Ma zawartość alkoholu 28% i jest sprzedawany w ceramicznej butelce w kształcie miedzianego czajnika. Piwo jest opisywane jako mające „głęboki, bogaty smak” z nutami ciemnych owoców, wanilii i karmelu.

Zobaczcie też liste na : https://meskimagazyn.pl/najmocniejsze-piwa-swiata/

Wreszcie Brewmeister’s Armageddon to szkockie piwo o zawartości alkoholu 65%. To piwo jest wytwarzane ze słodu jęczmiennego, pszenicy i drożdży szampańskich i ma podobno „owocowo-kwiatowy” smak. Jest to jedno z najmocniejszych piw na świecie, a także jedno z najdroższych, a butelka kosztuje około 80 dolarów.

Chociaż te piwa mogą nie być dla wszystkich, z pewnością są dla tych, którzy lubią mocny napar. Nie są dla osób o słabym sercu i powinny być spożywane z umiarem. Ale dla tych, którzy są gotowi na wyzwanie, te piwa oferują wyjątkowe i aromatyczne doznania, które trudno znaleźć w jakimkolwiek innym rodzaju piwa. Tak więc, jeśli szukasz mocnego piwa do spróbowania, żadne z nich nie zawiedzie!