Aktorka, piosenkarka, autorka tekstów – mózg znany z seriali i małego ekranu, który podbił serca widzów swoją alabastrową cerą, błękitnymi oczami i niezapomnianymi rolami. Ale Julia Pietrucha jest nie tylko aktorką telewizyjną. Jej imponująca kariera muzyczna i jej transformacja od aktorstwa do folkowej ekspresji jest równie godna uwagi jak jej filmowe osiągnięcia. Ta niezwykle utalentowana kobieta udowodniła, że jest prawdziwą multi-talentką.

Zaczęła swoją karierę w wieku 14 lat, kiedy to dołączyła do obsady popularnego polskiego serialu „Pierwsza miłość”. Wkrótce potem pojawiła się w licznych innych produkcjach, prezentując swój aktorski talent. Jednak jej prawdziwe zamiłowanie do muzyki zaczęło się przebijać na pierwszy plan, a jej występ w „Twoja twarz brzmi znajomo” w 2015 roku był tym, co przyciągnęło uwagę przemysłu muzycznego.

Poza graniem na gitarze, Julia okazała się również utalentowaną wokalistką. Wykorzystując swój talent muzyczny, postanowiła rozpocząć karierę jako piosenkarka. Porzuciła swoją aktorską karierę i wieczne światło reflektorów na rzecz garażowych prób i koncertów na żywo. Napisała wszystkie swoje piosenki, tworząc unikalny styl i dźwięk, który podbił serca fanów folkowej muzyki.

Pierwszy album Julii, „Parsley”, wydany w 2017 roku, otrzymał liczne pozytywne recenzje. Był to świeży, innowacyjny album pełen refleksji i emocji, a jego folkowy dźwięk był prawdziwym oddechem świeżości na polskiej scenie muzycznej. Wkrótce potem wyszedł jej drugi album, „Postcards from the Seaside”, który również zdobył wiele pochwał za jego autentyczność i oryginalność.

Za wszystkim tym stała Julia Pietrucha, artystka, która nie bała się iść swoją własną drogą i tworzyć muzyki, która była naprawdę jej własna. Nie tylko odważyła się zostawić aktorstwo na rzecz muzyki, ale również odważyła się być inna, niezależna od komercyjnych presji i oczekiwań.

Julia Pietrucha jest dowodem na to, że można być równocześnie aktorką i muzykiem, bez potrzeby kompromisów. Jej muzyczna podróż od aktorstwa do folkowej ekspresji przypomina nam wszystkim, jak ważne jest, aby podążać za swoim sercem i pasjami, bez względu na to, jak dramatyczne mogą wydawać się zmiany. Ciągła ewolucja i dążenie do autentyczności to dla niej priorytet, co tylko podnosi jej jako artystkę.

Od momentu, kiedy Julia zdecydowała się poświęcić swoje życie muzyce, dała nam wiele pięknych piosenek i okazała się jednym z najważniejszych głosów polskiej sceny muzycznej. Niezależnie od tego, co ma na celu, czy to aktorstwo, czy muzyka, jedno jest pewne: jej talent i pasja są zarówno inspirujące, jak i zachwycające. W muzycznej podróży Julii Pietruchy, od aktorstwa do folkowej ekspresji, jest coś naprawdę magicznego.