Mając na uwadze trend na zdrowe odżywianie, w sklepach sieci Biedronka można znaleźć coraz więcej produktów wysokobiałkowych. Wśród nich na półkach zachwycają swoją obecnością Kvarg i Skyr. Co lepsze Kvarg czy Skyr? To pytanie stawiają sobie liczni klienci na co dzień. W tym artykule omówimy skład obu produktów, ich różnice oraz to, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Kvarg

Pochodzący z krajów skandynawskich Kvarg to rodzaj naturalnego, niesłodzonego serka białkowego, który w Polsce produkuje kilka marek, mniej lub bardziej znanych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysokiej zawartości białka – dochodzącej niekiedy do 12g na 100g produktu. Spora ilość białka, mało cukrów prostych i niewielka ilość tłuszczu sprawiają, że Kvarg to idealny produkt dla osób dbających o formę.

Skyr

Skyr z kolei to islandzki produkt mleczny, przypominający swoją konsystencją gęsty jogurt. Jest również bogaty w białko, jednak słodszy od Kvargu, gdyż często dodawane są do niego różnego rodzaju owoce czy substancje słodzące. Skyr jest więc dobrym wyborem dla tych, którzy chcą dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka, ale też przepadają za słodszym smakiem.

Co lepsze Kvarg czy Skyr? – różnice i wybór w Biedronce

Z pozoru oba produkty są do siebie bardzo podobne, jednak mają kilka istotnych różnic. Kvarg to produkt naturalny, bez dodatku cukrów prostych, co jest dużym plusem dla osób dbających o linię i zdrowie. Skyr natomiast, mimo że zawiera więcej cukru, ma za to niższą zawartość tłuszczu i więcej białka.

W Biedronce znajdziemy oba produkty, jednak skład każdego z nich może się różnić w zależności od producenta. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na skład na opakowaniu, aby upewnić się, że nie ma w nim zbędnych dodatków, takich jak cukry proste czy sztuczne aromaty. Niezależnie od wyboru, zarówno Kvarg, jak i Skyr, to produkty wartościowe i zdrowe, których spożywanie może przynieść wiele korzyści zdrowotnych.

Końcowy wybór między Kvargiem a Skyrem zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań i preferencji smakowych. Jest to również kwestia zamierzonych celów żywieniowych – jeśli chcesz dostarczyć organizmowi jak najwięcej białka, Skyr będzie lepszym wyborem. Jeśli natomiast zależy Ci na jak najmniejszej zawartości cukrów, lepiej sięgnij po Kvarg. W każdym przypadku to bardzo dobre produkty, które powinny znaleźć się w diecie każdego zdrowo odżywiającego się człowieka.

Przeczytaj więcej na:https://lifestyledesign.pl/co-lepsze-kvarg-czy-skyr-sklad-roznice-biedronka/.