Stokrotka afrykańska (osteospermum) to ozdobny kwiat pochodzący z Afryki Południowej. Świetnie sprawdzi się jako roślina balkonowa i na rabatę. Można ją również uprawiać w domu.

Stokrotka afrykańska – charakterystyka

Kwiaty stokrotki roślinnej występują w przepięknych intensywnych barwach takich jak m.in pomarańczowy czy czerwony. Kwiaty mają formę koszyczków i kwitną od maja do października. Zamykają się na noc oraz w pochmurne dni.

Stokrotka afrykańska – jak uprawiać?

Stokrotka afrykańska to piękna roślina, ale jej uprawa jest dość wymagająca. Należy pamiętać przede wszystkim o regularnym, ale nie obfitym podlewaniu. Doniczka w której rośnie roślinna powinna zostać wypełniona warstwą drenażu, który zapewnij jej odpowiedni odpływ wody. Stokrotka afrykańska to roślina, które nie wymaga przecinania. Jedynie trzeba odcinać przekwitłe kwiaty. Ten zabieg sprawi, ze będzie bujniej rosnąć.

Stokrotka afrykańska aby mogła odpowiednio się rozwijać wymaga słonecznego stanowiska. Warto ją również co tydzień nazwozić specjalnymi nawozami dla roślin kwitnących.Zobacz więcej na temat stokrotka afrykańska na portalu dom-i-wnetrze.pl.