Monika Bociek, a od 2020, po mężu – Gałkowska jest popularną polską sportsmenką specjalizującą się w piłce siatkowej. Ma 188 cm wzrostu, a dzięki dużemu doświadczenie na boisku i pozycji atakującej oraz przyjmującej – za każdym razem zachwyca publiczność ciekawymi zagraniami, jednocześnie zaskakując przeciwniczki kreatywnością.

Monika Bociek – kariera sportowa

Urodzona w 1996 roku Bociek, sportową karierę zaczęła bardzo wcześniej, bo już od najmłodszych latach interesowała się piłką siatkową. W jej rodzinie jest to zresztą swojego rodzaju tradycja, również brat Grzegorz na co dzień jest siatkarzem i gra w Aluronie Virt Warta Zawiercie.

Osiągniecia medalowe naszej siatkarki to m.in. brązowy medal 2012 na Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA, złoty w 2013 na tych samych mistrzostwach, później srebro w Mistrzostwach Młodej Ligi 2015, złoto w Mistrzostwach Polski Juniorek 2015, złoto w Ostrawie 2017 w grze drużynowej, Grand Prix w piłce siatkowej kobiet, a dalej w 2019 i 2020 odpowiednio złoto i brąz w Mistrzostwach Polski.

Monika Bociek prowadzi dla swoich fanów oficjalny profil na Instagramie, na którym można na bieżąco śledzić jej starty w zawodach i oglądać zdjęcia związane z karierą na boisku. Od 2020 roku można ją oglądać w występach zespołu Energa MKS Kalisz, a wcześniej grała pod skrzydłami MUKS Sparta Warszawa, SK bank Legionovia Legionowo oraz MKS Muszynianka Muszyna.

Poza karierą sportową, w wolnym czasie zajmuje się również współpracą z Thermomixem, którego jest przedstawicielką handlową.