Antresola to dodatkowe piętro, które znajduje się pomiędzy dwoma istniejącymi już poziomami budynku. Choć pierwotnie była stosowana jedynie w przestrzeniach przemysłowych, w ostatnich latach zyskała na popularności jako element aranżacji wnętrz mieszkalnych. Do czego wykorzystuje się antresolę?

  • Powiększenie powierzchni mieszkalnej

Jednym z najważniejszych zastosowań antresoli jest zwiększenie powierzchni mieszkalnej. Dzięki dodatkowemu piętru można uzyskać dodatkowe kilkadziesiąt metrów kwadratowych, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań. Antresola może pełnić funkcję sypialni, gabinetu czy też przestrzeni do pracy.

  • Stworzenie dodatkowej przestrzeni magazynowej

Antresola może być również wykorzystana jako dodatkowa przestrzeń magazynowa, np. do przechowywania rzeczy sezonowych, takich jak zimowe ubrania czy sprzęt narciarski. W ten sposób można zaoszczędzić miejsce w innych częściach mieszkania.

  • Wykorzystanie antresoli w przestrzeniach publicznych

Antresole coraz częściej pojawiają się również w przestrzeniach publicznych, takich jak kawiarnie, restauracje czy sklepy. Mogą one pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni dla klientów, a także służyć jako miejsce na ekspozycję towarów.

  • Kreatywna aranżacja wnętrz

Antresola może być również wykorzystana jako element kreatywnej aranżacji wnętrz. Dzięki niemu można uzyskać ciekawe rozwiązania, np. sypialnię na antresoli, która jest połączona z salonem przez półprzezroczyste drzwi lub też kuchnię na antresoli, która stanowi integralną część salonu.

  • Dodatkowe źródło światła

Antresola może również służyć jako dodatkowe źródło światła. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu okien na dolnej i górnej kondygnacji można uzyskać lepsze doświetlenie całego mieszkania.